2. april 2020

Pozdravljeni, učenke in učenci!

Čeprav trenutno ne hodite v šolo, vem, da ste s šolskimi predmeti zelo zaposleni, a vam vendar ostaja čas, ki ga je tudi treba zapolniti. Tu pridejo na pomoč knjige. Ker so vse knjižnice zaprte, se je treba  znajti drugače. Lahko berete knjige iz domače knjižnice, ki veljajo tudi za Bralno značko. Poleg knjig veljajo za Bralno značko tudi pesmice, zgodbice, poljudni članki iz revij, ki jih imate morda doma. O prebranem poročajte svojim mentorjem ali zapise shranite, da jih boste izročili mentorjem, ko se boste vrnili v šolo. V tem času lahko uspešno zaključite letošnjo Bralno značko.

Še nekaj predlogov za branje, ki jih najdete na spletnih straneh:

• Na Biblosu so na voljo za izposojo

e-knjige za otroke,

e-knjige za mladostnike.

• Za mlajše bralce/ke in poslušalce/ke so na voljo naslednje strani:

Čebelice

Oddaja Lahko noč, otroci

Radijske igre za otroke

Lahkonočnice

E-knjige Argeta Junior

Brezplačne e-knjige Založbe Zala                                                                                                          www.epravljice.si

Učenke in učenci drugega in tretjega triletja lahko rešujete Slovenski knjižnično-muzejski Megakviz, ki je letos namenjen knjigi. Lahko rešujete tudi kvize iz prejšnjih let.                                                                    Spletna stran https://www.megakviz.si

Želim vam prijetno branje in poslušanje, zgodbe lahko predstavite tudi ostalim družinskim članom in se o njih pogovarjate.

Knjižničarka Majda Samsa