Pozdravljeni učenci!

Prvi teden je za nami. Upam, da vas nismo zasuli z delom in da ste našli kaj časa tudi za stvari, ki jih radi počnete. Jaz sem bila zelo presenečena nad vašimi sporočili. Veliko izmed vas mi je poslalo fotografije vaših jedi. Kaj vse ste pripravili: torto, mafine, pecivo, pečenko, rižoto,… in še in še. Odlično! Res ste bili pridni! Odločila sem se, da bomo to vašo veliko voljo do kuhanja izkoristili in vsak drugi teden namenili pripravi jedi, tako kot bi to počeli tudi v šoli. Ko boste jed pripravili, boste izpolnili poročilo (na tak način kot v šoli). Navodila za poročilo so tu. Za pripravo jedi in oddajo poročila imate en teden časa (od tistega dneva, ko imate na urniku gospodinjstvo).

In kaj kuhamo v tem tednu? Že v šoli smo se pogovarjali, da bomo skuhali špagete z bolonjsko omako. Na tej povezavi si lahko pogledaš kako se skuha bolonjska omaka. Takšno kuhamo tudi v šolski kuhinji, le da ne dodamo jajčevcev. Če jih tudi ti nimaš, ne bo nič narobe, če jih ne dodaš. Omaka bo ravno tako odlična. Če nimaš vseh sestavin za bolonjsko omako ali pa, če doma pripravljate drugačno (na primer tunino, karbonaro, paradižnikovo, …) lahko narediš takšno kot jo pripravite doma. Seveda lahko uporabiš tudi druge testenine, ni nujno da so ravno špageti.

Dober tek in ne pozabi pospraviti kuhinjo, ko končaš!