OPB 4

Dobrodošli na naši strani 4.a razreda v oddelku OPB

Pozdravljeni učenci in učenke!

Dragi učenci sprva naj vam zaželim, ostanite zdravi, da se bomo kar se da hitro spet vrnili v šole, kjer se bomo lahko naprej skupaj učili, družili, ustvarjali, se zabavali,.. Do takrat pa se bomo pozabavali na malo drugačen način. Vsak teden vam bom pripravila, objavila naloge, ideje s katerimi si boste lahko krajšali čas doma, če si seveda tega želite. Vesela bom tudi vaših morebitnih fotografij, sporočil, ki mi jih boste poslali, predstavili, pokazali, ko se zopet vidimo.

Kup pozdravov vam pošilja vaša učiteljica OPB

Branka Mladenović

– Dejavnosti za otroke OPB ( 23.3. – 27.3.2020)

PODALJŠANO BIVANJE 4. b

OSMI IN DEVETI TEDEN (18. 5. – 29. 5. 2020)

Pozdravljeni!

Zakladnica idej vam je še vedno na voljo v zavihku OPB.

Najdite si kaj zanimivega, ustvarjajte, razveselite starše in lepo se imejte.

Vlasta Lipovec in Vesna Žnidar Kadunc

SEDMI TEDEN (11. 5. – 15. 5. 2020)

Pozdravljeni!

Zakladnica idej vam je še vedno na voljo v zavihku OPB.

Najdite si kaj zanimivega, ustvarjajte, razveselite starše in lepo se imejte.

Vlasta Lipovec in Vesna Žnidar Kadunc

ŠESTI TEDEN (4. 5. – 8. 5. 2020)

Pozdravljeni!

Zanimive ideje za preživljanje prostega časa najdete na vstopnem mestu za učenje na daljavo v OPB, ki se nahaja pod 5. razredom.

Veliko zabave vam želim.

Vlasta Lipovec in Vesna Žnidar Kadunc

PETI TEDEN (20. 4. – 24. 4. 2020)

Pozdravljeni!

Ta teden bomo malo pokukali v zakladnico idej na strani OPB, pojdite na začetno stran in odprite OPB, ki se nahaja pod 5. razredom

Veliko zabave vam želim.

Vlasta Lipovec in Vesna Žnidar Kadunc

ČETRTI TEDEN (14. 4. – 17. 4. 2020)

Pozdravljeni!

Na televiziji SLO1 si lahko vsak dan ob 9.10 ogledate INFODROM, zabavno, poučno in veliko idej.

Danes boste pregibali papir in izdelali ……. – poglejte, kaj se skriva tukaj

Danes lahko igrate družabne igre, naprimer “Človek ne jezi se”

Veliko zabave vam želim

Pozdravljeni, učenci!

Petek pa je dan za virtualni obisk Hiše eksperimentov (klikni na povezavo).

Vesna Žnidar Kadunc

TRETJI TEDEN (6. 4. – 10. 4. 2020)

Pozdravljeni!

Nekaj idej za preganjanje dolgčasa boste našli  tukaj , veliko zabave vam želim.

Pomlad in topli sončni žarki so nepreklicno premagali zimo, zato danes narišite kaj barvitega in toplega pomladnega.

Bližajo se velikonočni prazniki. Pomagajte pobarvati pirhe in lepo pripraviti mizo. Nekaj idej je tukaj , vesele praznike vam želim.

Vlasta Lipovec

DRUGI TEDEN (30. 3. – 3. 4. 2020)

4. b, torek, 31. 3. 2020

Pozdravljeni!

Upam, da ste vsi zdravi in vam dobro gre. V teh časih osame so najbolj osamljeni vaši dedki in babice, saj ne morete k njim.

Lahko pa jih pokličete in jim polepšate dan, nekaj idej za klepet najdete tukaj

4. b, sreda, 1. 4. 2020

Danes je dan šaljivcev, povejte staršem kakšen dober vic in jih nasmejte.

4. b, četrtek, 2. 4. 2020

Danes telovadimo saj je pomembno, da ostanemo v dobri kondiciji, čeprav ne moremo na igrišče.

Vaje, ki ste se jih naučili pri športu lahko vadite vsak dan, tudi s starši ali brati in sestrami. Hop, hop!

Lep pozdrav in ostanite doma

4. b, 3. 4. 2020

Pozdravljeni, učenci!

V času, ko so gledališča zaprta, je marsikatero dvignilo zaveso drugje, na spletu. Pa naj bo današnji petek čas za kulturo: ogledali si bomo predstavo Tatjane Doma in Jaše Jamnika: Super reva v izvedbi Gledališča Koper (na povezavi). Po ogledu vzemite risalni list in naslikajte prizor, ki vam je bil najbolj všeč.

Ostani zdrav/zdrava!

Vesna Žnidar Kadunc

PRVI TEDEN (23. 3. – 27. 3. 2020)

4. b, 24. 3. 2020

Pozdravljeni!

Upam, da ste vsi zdravi, da vam učenje na daljavo dobro gre in delate domače naloge.

Predlagam vam, da pomagate svojim staršem pri pripravi obrokov in pomagate po obrokih pospraviti.

Na televiziji SLO1 si lahko ob 9.10 od ponedeljka do petka ogledate Izodrom, zelo zanimiva oddaja prav za vas, priporočam.

Danes kratko napišite ali narišite, kaj je KOVID-19?

4. b, 25. 3. 2020

Pozdravljeni!

Kako vam gre? Včeraj ste napisali kaj o ali narisali koronavirus. Gotovo že veste, da je zelo nalezljiv, zato se med ljudmi bolezen hitro širi.

Razmislite in napišite ali narišite, kako moramo ravnati, da bomo ostali zdravi in seveda tako tudi ravnajte.

Če imate kakšno vprašanje ali želite kaj sporočiti mi lahko pišete na vlasta.secnik-lipovec@guest.arnes.si

Lep pozdrav in ostanite doma

4. b, 26. 3. 2020

Upam, da ste vsi zdravi in vam dobro gre. Vaše risbice ali zapise spravljajte v mapo in mi jih boste pokazali, ko se zopet srečamo v šoli.

Danes berite, gotovo imate doma kakšno dobro knjigo ali mladinsko revijo, lahko berete tudi i-knjige, knjižnice so odprle dostop.

Preberite kaj lepega in zanimivega, s tem si širite obzorja in vadite tekoče branje.

Za vikend pa staršem pomagajte pri pospravljanju in se igrajte družabne igre, pokličite sošolca ali sošolko in poklepetajte.

Ostanite zdravi in ostanite doma, lep pozdrav

4. b, 27. 3. 2020

Pozdravljeni, učenci!

Zdaj smo že vsi vsaj malo navadili na nov način življenja, na nova pravila. Marsikaj, kar je bilo prej zelo pomembno, sedaj ni več tako zelo. So pa tudi stvari, ki smo jim prej posvečali malo pozornosti, sedaj pa veliko. Vzemite list papirja in ga razdelite na dve polovici. Na eno stran napišite ali narišite to, kar je sedaj bolj pomembno, na drugo stran pa to, kar je sedaj manj pomembno.

Med opravila, ki so sedaj še bolj pomembna, sodi tudi umivanje rok. Pa ne samo zaradi nevarnega virusa! Na čistočo moramo vedno paziti. Oglej si posnetek, zakaj je tako.

Ostani zdrav/zdrava!